Jak korygować wady zgryzu?

Wielu rodziców nie zwraca uwagi na to, że higiena zębów mlecznych wpływa na jakość uzębienia stałego. Niewielu pamięta o prawidłowym czyszczeniu mleczaków i kontrolnych wizytach w gabinecie stomatologicznym, swych pociech.
Z obserwacji tych można wywnioskować, że spora liczba maluszków cierpi przez powstanie próchnicy i nieprawidłowości twarzowo-szczękowych. Okazuje się, że prawidłowe uszeregowanie zębów zapobiega nie tylko próchnicy, ale również redukuje naprężenie stawów i mięśni, koryguje działanie zgryzu, strzeże przed urazami przyzębia i koryguje artykulację. Wysokiej jakości aparaty ortodontyczne we Wrocławiu są dopasowywane do potrzeb dzieci. 


Do najbardziej pospolitych wad zgryzu przyporządkować można przodożuchwie częste u dzieci do 7 roku życia. Objawem wady jest wypieranie żuchwy poza obszar szczęki górnej oraz modyfikacje w rysach twarzy. W przypadku dzieci starszych komplikacja tyczy też granicy płaszczyzny czołowej. Następną wadą czynnościową u dzieci do lat 7 jest tyłożuchwie zaznaczające się tylnym ukształtowaniem żuchwy wobec szczęki górnej lub czoła. Symptomatyczną cechą nieprawidłowości jest załamany fałd bródkowo-wargowy i ostro wycofana broda.
Tyłozgryz istnieje wówczas, kiedy warga dolna jest wycofana, a siekacze nie mogą się połączyć. Nierzadko zdarza się, że siekacze górne pochylone są w kierunku podniebienia bądź górnej wargi. Tymczasem przodozgryz przejawia się przesunięciem łuku zębodołowego dolnego w stosunku do górnego, zęby przednie dolne przesuwają się na górne, dolna warga jest uwydatniona.
Do kluczowych odchyleń na wysokość każdy wnikliwy ortodonta może wziąć pod uwagę zgryz głęboki cechujący się załamaną linią zgryzową. Siekacze ewidentnie przechodzą na dolne powodując skracanie dolnego odcinka twarzy. Objawem zgryzu otwartego całkowicie jest brak łączności między łukami zębowymi, w wyniku, czego dochodzi do ostrej niewydolności żucia i hipotonii mięśni twarzy. Zgryz otwarty fragmentaryczny rozpoznaje się po odchyleniu górnych siekaczy co jest powodem powiększania się luk pomiędzy zębami w wymiarze frontalnym od kła do kła.
Chcąc ustrzec się problemów zdrowotnych w przyszłości rodzice muszą przeprowadzać regularne wizyty kontrolne swych dzieci już w wieku najdogodniejszym czyli w przedziale 3 a 6 rokiem życia, kiedy to dzieci posiadają już kompletne zęby mleczne. Nowoczesną klinikę MedCom mogą plus odwiedzić dzieci między 7 a 9 rokiem życia, w trakcie, gdy zęby mleczne ustępują miejsca stałym oraz między 10-12 rokiem życia w momencie, w którym kształtują się zęby przedtrzonowe i kły. Nie bez powodu fachowy ortodonta ma obowiązek zdiagnozować osoby z wyraźnymi objawami patologii zębowych.
Do najbardziej powszechnych zwiastunów wady zgryzu kwalifikuje się nierówność w rysach twarzy, odkształcenie języka, trudności z dykcją i przeżuwaniem, chrapanie, wczesna utrata zębów mlecznych, luki miedzy zębami stałymi.
W przypadku dzieci, diagnozy kondycji zgryzu dokonuje się na bazie podstwawowych badań stomatologicznych. Wtedy w wieku około 8 lat realizuje się wnikliwe badanie ortodontyczne.
Nie zapominać, że wady zgryzu są konsekwencją wielu symptomów klinicznych, takich jak w szczególności kamień nazębny, próchnica, ruchomość i przesuwanie się zębów, zaburzenia przyzębia i przekształcenia w rysach twarzy, w związku z tym nigdy nie powinno się ich spłycać. Wyłącznym ratunkiem może być dobrze wyposażona Klinika Stomatologiczna. Dolnośląska stolica, jako jedno z największych miast Polski pochwalić się może wykwalifikowanym personelem oraz nowoczesnym sprzętem stomatologicznym. Wybierając stomatologa wyjątkową uwagę skierować powinno się na umiejętności personelu i miłe podejście do dzieci. Po wykonaniu badań polecany wrocławski ortodonta rozważa kwestię korekty zgryzu przystosowaną do wieku pacjenta. W razie wad zgryzu będących następstwem niedobrych nawyków leczenie skierowane jest na aparaty ortodontyczne zdejmowane. Leczenie trwa mniej więcej 3 lat i skierowane jest na noszenie go nocą i przez parę godzin w ciągu dnia. Dla dzieci powyżej 13 roku życia dobre okazują się aparaty ortodontyczne permanentne niemal przymocowane do szkliwa.

PHU MEDCOM Sp. z o.o.

ul. Zdrowa 6 
55-020 Wojkowice
tel. 713164027
NIP: 8961266364
REGON: 932224360

https://medcom.wroclaw.pl/ortodoncja
Augustów i okolice - atrakcje turystyczne
W okolicach Augustowa można zobaczyć wiele ciekawych rzeczy. Na uwagę zasługuje sam Augustów. Augustów to bardzo ważny ośrodek turystyczno-wypoczynkowy. Dodatkowo od 1993 roku miasto to może pochwalić się tytułem uzdrowiska. Tutejsze złoża borowiny umożliwiają leczenie chorób...
Kluczowy element wyposażenia łazienki - lustro
Lustro to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia łazienki. Jak dobrze wybrać spośród tysiąca modeli dostępnych na rynku? Lustrzana tafla zajmuje koronne miejsce, zatem warto, aby podstawowych funkcji użytkowych była ciekawą, przyciągającą uwagę dekoracją, na równi z...
Baza hotelowa na europejskim poziomie
Przepięknie ukształtowane, odosobnione masywy, które nie łączą się w jednolite pasma spowodowały, że góry umiejscowione pomiędzy doliną Skawy, a Kotliną Rabczańską oraz Kotliną Sądecką noszą nazwę Beskidu Wyspowego. Beskidy na pewno mają swój unikalny charakter, o którym...


  • Fizjoterapia w praktyce
  • Gdy spojrzymy na terapię manualną, na samym już starcie w sposób wyraźny trzeba zaznaczyć jedną rzecz. W tym działaniu integrowane są dwa...
  • Profesjonalne usługi remontowe
  • Projektowanie wnętrz to twórcza praca, która wymaga kreatywności oraz nieustannej walki z utartymi stereotypami. Ci, którzy mają zmysł...
  • Zakup nieruchomości w Augustowie
  • Schyłek 2011 roku zaprezentował niesłychanie sporą przystępność nowych mieszkań także w Augustowie. Nie jest ona natomiast, w przekonaniu...